top of page

EGY KERT MISZTÉRIUMA -könyvbemutató és koncert

  • csigoartfest
  • márc. 24.
  • 3 perc olvasás

Frissítve: 1 nappal ezelőtt

2025. július 12., szombat, 19:00-21:00


„EGY KERT MISZTÉRIUMA”  címmel könyvbemutató és koncert Takáts Eszter dalszerző, ének és gitárművész közreműködésével. Pódiumbeszélgetés T. Szabó László képzőművésszel a kertjéről készült könyvéről valamint a könyv tervezőjével és szerkesztőjével, Paál Zsuzsanna grafikusművésszel fotók vetítése kíséretében. A beszélgetést vezeti Bayer Ilona televíziós újságíró, műsorvezető.

 

Az eseménynek Takáts Eszter lírai hangvételű, saját szerzeményeiből összeállított koncertje nyújt zenei keretet.


T. Szabó László az elmúlt évtizedekben frottázs alkotásaival egyedi műfajt teremtett, amelyekkel számos kiállításon és az Első Magyar Látványtár Gyűjteményében találkozhattunk rendszeresen. Ez alkalommal egy más jellegű alkotásával, a tapolcai otthona kertjével ismerkedhetünk meg, amely a művész alkotói életének egy párhuzamos tere, amelybe eddig csak egy szűk kör tekinthetett be személyesen.


Nemrég T. Szabó Lászlónak egy sokéves álma valósulhatott meg „Műveljük kertjeinket” című könyvének megjelenésével. A Csigó Art Fest keretében a Csigó Malomban is rendszeresen kiállító művész ez alkalommal Bayer Ilona vezetésével a kertjébe invitálja a jelenlévő közönséget.




Szalonprogram: dedikálás, kötetlen beszélgetés borkóstoló kíséretében.


Belépőjegy: 4.500 Ft.




T. Szabó László képzőművész

A Képző-és Iparművészeti Szakközépiskolában érettségiztem 1971-ben Budapesten. 1985-ben a Fiatal Művészek Stúdiójának, 1986-ban a Művészeti Alap festő szakosztályának, 1991-ben a MAOE festő szakosztályának, 2011-ben a Magyar Festők Társaságának, 2013-ban a Veszprémi Művész Céhnek lettem tagja. 1986 óta vagyok szabadfoglalkozású, 1976 óta kiállító képzőművész.Pályám festőként indult, de kalandoztam a rézkarcolás műfajában, készítettem kollázsokat, montázsokat, asszamblázsokat, kisplasztikákat. Közel 30 éve egy periférikus grafikai technika a frottázs (dörzsnyomat) megújításával foglalkozom. Mára már egy speciális műfajjá nőtte ki magát, mely népszerűsítése, további fejlesztése hosszú távú művészi programom is. Pályám során számos önálló és csoportos kiállításon szerepeltem itthon és külföldön egyaránt, melyek különböző díjakat is eredményeztek. (Ezek hosszadalmas felsorolását mellőzném.) Kitüntetéseim a barátaim. Munkáim köz-és magángyűjteményekben, közel száz alkotásom az Első Magyar Látványtár gyűjteményében találhatók. Egyik főművem a kertem, melyet egy folyton változó, soha be nem fejezhető, élő alkotásként fejlesztgetek.


Takáts Eszter dalszerző, énekes és gitárművész

Az ezredforduló óta van jelen a magyar zenei életben. Akusztikus, folkos hangzásvilágú dalait sajátos, érzékeny lírai világ jellemzi. Első albuma, a Rózsás mécsessel 2004-ben jelent meg, melyet több lemez és EP követett, köztük a Gyereklemez és az Elalvós is. Számtalan koncertet adott országszerte, klubokban és fesztiválokon, emellett rendszeresen dolgozik színházi produkciókban is, zeneszerzőként. Zenéjében fontos szerepet kap a női hang megjelenítése és a társadalmi érzékenység. Saját zenekarával, a Takáts Eszter Beat Banddel is aktívan koncertezik.



Bayer Ilona újságíró, műsorvezető, televíziós személyiség, aki évtizedek óta meghatározó alakja a magyar közszolgálati médiának. Pályafutását rádiósként kezdte, majd a Magyar Televízióban folytatta, ahol olyan műsorok fűződnek a nevéhez, mint a TV Híradó, az Ablak, a Stúdió’, a Civil kurázsi stb. Interjúiban érzékenyen és empatikusan közelített alanyaihoz, legyen szó közéleti szereplőkről vagy hétköznapi emberekről. Külföldön forgatott képzőművészeti portréfilmjeit Párizsban is bemutatták. Több szakmai elismerése mellett a Tolerancia díjra a legbüszkébb. Japánról írott könyvében ezt írta róla a Csigo Art Fest alapítója, Bartunek Katalin: „Az elmúlt fél évszázadban végzett munkája alapján számomra Bayer Ilona a kultúra nagykövete itthon és a nagyvilágban egyaránt.


Paál Zsuzsanna DLA grafikusművész, illusztrátor, könyvtervező

Munkáiban a klasszikus tipográfia és a kortárs vizuális nyelv izgalmas egyensúlya figyelhető meg. Verseskötet és szépirodalmi művek fűződnek a nevéhez, melyeket ő maga is szerkesztett – többek között a Kossuth és a BookArt kiadókkal dolgozott együtt. Tervezői munkáit a részletgazdagság, arányérzék és művészi gondolkodás jellemzi. Képzőművészeti alkotások igényességével készíti el az egyedi könyvillusztrációkat. Művei szerepelnek a Szép Magyar Könyv verseny díjazottjai között. A Magyar Iparművészeti Egyetemen, MOME, szerezte meg mesterdiplomáját, és a Magyar Képzőművészeti Egyetemen a doktori fokozatát. Illusztrációkkal, textiltervezéssel is foglalkozik, főként kézzel rajzolt, finoman stilizált grafikákat ötvözi a digitális tervezéssel. Emellett vizuális kultúra, kortás művészet, múzeumpedagógiai tantárgyakat tanít felsőoktatásban.







Comments


bottom of page