<![CDATA[csigomalom]]>https://www.csigomalom.com/blogRSS for NodeTue, 21 May 2024 18:15:04 GMT<![CDATA[Csigó Art Fest 2024 - MEGNYITÓ]]>https://www.csigomalom.com/post/csigo-art-fest-2024-megnyito-programok6631cceae50086b9a243ec1bThu, 28 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. június 28., péntek, 18:00-18:10


A rendezvénysorozat ünnepélyes megnyitója


Köszöntőt mond Bartunek Katalin, a Csigó Malom Kulturális és Művészeti Központ Alapítvány kuratóriumi elnöke, művészeti vezetője.




]]>
<![CDATA[Csigó Art Fest 2024 - KÉPZŐMŰVÉSZET]]>https://www.csigomalom.com/post/kepzomuveszet-20246634a46565c969e2bb5e57d3Wed, 27 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. június 28., péntek, 18:10-18:45


KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ

„DOBOZVILÁG”  

címmel kortárs dobozművek kiállítása az Első Magyar Látványtár gyűjteményéből.


KIÁLLÍTÓ MŰVÉSZEK: Albert Katalin, Ganczaugh Miklós, Makky György, Nagy Krisztina, Pátyerkó László, Prutkay Péter, Szemadám György, T. Szabó László, Újházi Péter, Zoltán Sándor


MEGNYITJA: Németh István Péter költő-irodalomtörténész.


A KIÁLLÍTÁST RENDEZTE: Vörösváry Ákos, műgyűjtő, az Első Magyar Látványtár művészeti vezetője.

MEGTEKINTHETŐ: 2024 június 28-tól augusztus 30-ig naponta 10:00-17:00 között.

A kiállításra a belépés ingyenes.


ÁLLANDÓ KIÁLLÍTÁS: Gábor Áron festőművész, G. Heller Zsuzsa szobrász-keramikus művész, R. Törley Mária szobrászművész, T. Szabó László képzőművész.

Az állandó kiállítás megtekinthető egész évben naponta 10:00-17:00 között.

A kiállításra a belépés ingyenes.


DOBOZ/MŰVÉSZET


Kocka-, illetve téglatestformájú tárgyak, az egyik oldaluk ajtóként szolgál és kinyitható, bezárható. Sajátságuk az elrejtés és a megmutatás kettős természete, de képesek egyszer s mindenkorra eltemetni is a tartalmukat. (…) Az „elzárás”, „bezárás” fogalma értéket, értékest sejtet, amit szükséges és ajánlatos elzárva tartani. Ez felidézheti a kíváncsiságot, a beletekintés vágyát, ami vagy kinyitásra, vagy leskelődésre, kukucskálásra késztethet: hozzáférni valahogy a belső tartalomhoz.
Az egész szerkezet, a váz, a rendszer, a voltaképpeni doboz csak azért van, hogy tároló helye és kerete legyen annak a bizonyos belső fontos valaminek, ami az üvegen át látható. (…) A dolgok, a javak összeterelése, együtt-tartása, bekerítése, megóvása egy „védett helyen”: ősi ösztönökre, a védekezésre, biztonságra törekvés általános emberi tulajdonságaira utal. (…) A művész világképe, vagy annak vonatkozásai jelennek meg a dobozműben jelképes módon. Hasonlóképpen, a doboz belseje az alkotó belvilágát modellezheti. Az elzárás-kinyitás és az elrejtés-megmutatás kettőssége a személyiség és a társadalom közti kapcsolat kifejeződése, a művész magányának és kitárulkozásának ambivalenciája.
A doboz-jellegű műtárgyakat az objekt- vagy tárgyművészet körébe, illetve az asszamblázs [a tárgy-együttes/kollázs] műfajába sorolják.
*
A kortárs dobozművek jelentős hányada a tér, mint egyetemes művészeti probléma irányából közelíthető meg eredményesen. (…) A kortárs művészetben a doboz kétségtelenül személyes mondanivalók hordozója, abszolút individuális tér. Megalkotásához nem szükséges más, csak egy megfelelő affinitással rendelkező képzőművész, aki a szobrász, a festő, a grafikus, a színházi rendező és a dramaturg legjobb erényeit ötvözi a megfelelő cél, a téma szolgálatában. Így kerül minden a lehető legmagasabb színvonalon a helyére, a kompozícióba és végül a dobozba. Ettől kezdve a doboz-tér egy hermetikusan elzárt, elszigeteltsége révén kitüntetett világ. (…)
A művészettörténet első par excellence dobozosaként számon tartott művésze Joseph Cornell [1903–1972] volt, akinek műveit röviden az emlékek költői metaforáiként lehet aposztrofálni. Egy másik, a doboz specifikus formáját művelő alkotó Louise Nevelson [1899–1988] volt, aki dombormű hatású építményeibe korlátszalagokat, szék- és asztallábakat, balusztereket, ötvénydarabokat, fahasábokat épített rekeszekbe és szekrényszerűen egybe.
*
A magyar dobozművészet jeles képviselői: Bálint Endre, Szilágyi Júlia, Kováts Albert, Ujházi Péter, Swierkiewicz Róbert, El Kazovszkij, Prutkay Péter, Szemadám György, Zoltán Sándor, Bogdándy Zoltán Szultán.
 
A szöveg a Dobozvilág – Kortárs dobozművészet Magyarországon című kiállítás (Városi Művészeti Múzeum – Váczy Péter Gyűjtemény, Győr, 2007) katalógusa alapján, Kováts Albert és Pápai Emese tanulmányaiból vett idézetekből készült.

 


A borítókép Prutkay Péter alkotása


]]>
<![CDATA[NYITÓKONCERT - „Akinek a madarak is Chopint énekelnek”]]>https://www.csigomalom.com/post/nyitokoncert6631d18c674f35e4ab04add7Tue, 26 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. június 28., péntek, 19:00-21:00


Közreműködik Érdi Tamás Liszt Ferenc- és Prima Primissima-díjas zongoraművész.

Videó film és fotók vetítése.

Részletek Érdi Tamással és mestereivel - Kocsis Zoltánnal és Vásáry Tamással - készült közös, négykezes koncertek felvételeiből.

„Tamás” címmel válogatás Érdi-Harmos Réka fotóiból.

Pódiumbeszélgetés  Érdi Mártával, a Cimbora Alapítvány elnökével, Érdi Tamás édesanyjával, a koncert címadó könyvének szerzőjével.

Zenei házigazda és a pódiumbeszélgetés moderátora Mácsai János zenetörténész.


Szalonprogram: borkóstoló a Von Beőthy Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, dedikálás.

Belépőjegy: 4.500 Ft.




Érdi Tamás zongoraművész szakmai pályafutása a maga nemében egyedülálló mind a hazai, mind a nemzetközi komolyzenei életben.

1979 november 23-án koraszülöttként jött a világra Budapesten. Szülei Érdi Sándor és É. Szabó Márta televíziós szerkesztők. Látását egy hibás inkubátor kezelés miatt vesztette el. 

Tehetségére - a hangok világával való különös kapcsolatára - igen korán felfigyeltek szülei. Ötéves korában kezdett zongorázni és nyolcévesen lépett fel először a Pesti Vigadóban. 1994-től a Bécsi Zeneakadémián tanult, majd Kanadában folytatta tanulmányait. Művészdiplomáját 2002-ben kapta meg. Tanulmányai mellett a világ több mint 23 országában adott koncertet, vett részt nagy sikerrel nemzetközi szakmai versenyeken. Tehetségét számos díjjal ismerték el. 

2015-től kezdődően a "Klassz a pARTon" komolyzenei fesztivál művészeti vezetése kötődik nevéhez, amely a Cimbora Alapítvány keretében, édesanyja, É. Szabó Márta szervezésében valósult meg, akivel együtt küldetésként vállalták fel a komolyzene népszerűsítését, tehetségek megismertetését. Az elmúlt tíz évben többszáz koncertre került sor az általuk szervezett fesztivál keretében. 

A Csigó Malom közönsége ötödik alkalommal hallgathatja itt Érdi Tamás játékát. 

A koncert az idei CSIGÓ ART FEST nyitóeseménye, amelyet követően pódiumbeszélgetésre, videófelvételek és fotósorozat vetítésére, dedikálásra kerül sor.

Zenei házigazda Mácsai János zenetörténész.

]]>
<![CDATA[Romantikus klasszikusok szaxofonra és zongorára]]>https://www.csigomalom.com/post/romantikus-klasszikusok-szaxofonra-es-zongorara6631d6dc64c128433669c368Mon, 25 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. június 29., szombat, 19:00-21:00


Közreműködik Váradi Judit zongoraművész és Puskás Levente szaxofon művész.

A koncerten Handel, R. Schumann, Rahmaninov, Piazzolla, Lajta László, Kerékfy Márton és Vajda János szerzeményei hangzanak el.


Szalonprogram: borkóstoló a Négy80 Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, ismerkedés a művészekkel.


Belépőjegy: 3.500 Ft.



Váradi Judit Artisjus-díjas, zongoraművészként és egyetemi tanárként igen sokoldalú zenei oktatói, előadóművészi, tudományos és közéleti tevékenysége révén játszik meghatározó szerepet a hazai és nemzetközi komolyzenei életben. 1988-tól a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán oktat. Előadóművészként számos országban fellépett Európában valamint az Egyesült Államokban. Televízió és rádió felvételeken kortárs magyar és külföldi zeneművek bemutatásában közreműködött.2017-ben Szaxon címmel, 2019-ben Tetra címmel, 2024–Ben Fragments címmel CD lemezt adtak ki Puskás Levente szaxofon művésszel. Tevékenyégét számos díjjal ismerték el.



Puskás Levente Artisjus díjas magyar szaxofon- és klarinétművész, a Budapest Saxofophone Quartet alt-szaxofonosa, több formáció tagja. Jelenleg a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának oktatója. Előadóművészként a világ számos országában fellépett az Egyesült Államoktól Európán át Japánig. Hazai és nemzetközi, világhírű művészekkel dolgozott. Kollegájával és állandó kamarapartnerével, Váradi Judit zongoraművésszel 2007-től kezdődően lépnek fel együtt.

A Csigó Malom közönsége ebben az évadban első alkalommal hallgathatja meg a két előadóművész rendhagyó, közös játékát.


A koncert a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg.


]]>
<![CDATA[BAROKK EST ]]>https://www.csigomalom.com/post/barokk-est6631dd2841ff58d4854b7779Sat, 23 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. július 05., péntek, 19:00-21:00

Henry Purcell, a XVII. századi angol zeneirodalom legjelentősebb szerzője  műveit hallgathatja a koncerten a Csigó Malom közönsége.


Közreműködik Tóth-Vajna Zsombor csembalóművész és Gábor Audrey szoprán énekművész.

Szalonprogram: borkóstoló az Aklan Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, dedikálás.


Belépőjegy. 3.500 Ft.





London Orfeusza
A XVII. század az angol történelem egyik legturbulensebb korszaka volt. 1649-ben I. Károly kivégzésével Oliver Cromwell megalapította a puritán köztársaságot, aminek 1660-ban az angol monarchia restaurációja vetett véget II. Károly trónra lépésével.
Az új uralkodó a száműzetést a kontinensen, Hollandiában és Franciaországban töltötte, ahonnan magával hozta a magaskultúra szeretetét. Udvarában hamar virágzásnak indult a zene. Ebben a zenei légkörben nevelkedett az ifjú Henry Purcell, aki amellett, hogy a Chapel Royal és a Westminster Apátság orgonistája volt, korának legfontosabb színházi zeneszerzőjévé vált.
A zene ebben a korban főleg színdarabok kíséretére szolgált, illetve a színészek a fontosabb részeket gyakran énekelve szólaltattak meg. Ezen dalok népszerűségét mutatja, hogy legtöbbjük hamar publikálásra került, így gyakran a színházon kívül is megszólaltak polgári és főúri házi koncertek keretein belül.
A koncerten Purcell színdarabokhoz, és operákhoz komponált dalai szólalnak meg, ezzel betekintést engedve a XVII. század végének pezsgő angol zenei életébe.



Tóth-Vajna Zsombor


A régi billentyűshangszer-specialista és karmester TÓTH-VAJNA ZSOMBOR a fiatal magyar zenészgeneráció kiemelkedő alakja. A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett kitüntetéses csembaló- és orgonaművész diplomákat Spányi Miklós és Dobozy Borbála növendékeként, majd mestertanulmányait a Conservatorium van Amsterdamban folytatta, ahol Menno van Delft, Richard Egarr és Jacques van Oortmerssen irányításával kapott orgona-, csembaló-, fortepiano- és klavikordművész diplomát. Karmesteri tudását Richard Egarr, Ton Koopman és Howard Williams vezetésével tökéletesítette. Emellett a budapesti Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karán is végzett tanulmányokat. Az itthoni és külföldi koncerttermek gyakori vendége, Európa számos országa mellett fellépett az Egyesült Államokban is. Eddigi koncertjei közül kiemelkedik a londoni Westminster Apátság, ahol első magyarként adhatott szóló koncertet, a londoni és Szt. Pál Székesegyház, a lipcsei Szt. Tamás templom, de visszatérő vendége a Hallei Händel Fesztiválnak és a londoni Händel Háznak is. Szenvedélyes kamarazenész, eddigi pályája során olyan partnerekkel dolgozhatott együtt, mint Miklósa Erika, Sümegi Eszter, Bretz Gábor, Várdai István, Keller András, Avi Avital. Felvételeket készített a Magyar Rádió és a Magyar Televízió felkérésére többek közt Batta Andrással a régi billentyűs muzsika népszerűsítésére. Alapítója és művészeti vezetője a 2015-ben alakult Harmonia Caelestis Barokk Zenekarnak, és szívügye a négykezes billentyűs muzsika ikertestvérével, Gergellyel Duo Piano e Forte néven. Billentyűs tudását Pierre Hantai, Skip Sempé, Ton Koopman, Masaaki Suzuki, Malcolm Bilson, Lorenzo Ghielmi, Christine Schornsheim, Luigi Ferdinando Tagliavini, Jon Laukvik, Andreas Staier és Hans Fagius kurzusain, vezénylését Riccardo Muti és Sir Roger Norrington mesterkurzusain fejlesztette tovább. Oktatóként mesterkurzusokat tartott itthon és külföldön, nemzetközi versenyek zsűritagja. 2020-tól a londoni Royal College of Music ösztöndíjas doktori hallgatója. Kutatási területe a 17. századi angol billentyűs zene előadói kérdései. Eddig kilenc önálló lemeze jelent meg, többek közt a Hungaroton gondozásában. Tóth-Vajna Zsombor 2013-ban megkapta a Semmelweis Egyetem egyik legnagyobb elismerését, a Kerpel-díjat, 2015-ben a La Femme magazin Magyarország 50 legtehetségesebb fiatalja közé választotta, 2019-ben Bach Fesztiváldíjat vehetett át.


Gábor Audrey


Gábor Audrey ausztrál-magyar szoprán Sydney-ben született, ahol klasszikus ének és színháztudomány kettős diploma után a Sydney Conservatorium of Music-ban opera szakon szerzett mesterdiplomát. Audrey Mercédès szerepében debütált Bizet Carmen-jében a Sydney Operaházban. Fontos szerepei közé tartozik Susanna (Mozart: Figaro házassága), Laetitia (Menotti: The Old Maid and the Thief), Amore (Gluck: Orfeusz és Euridiké), Beth (Adamo: Little Women), Juno (Offenbach: Orpheus az alvilágban), La Paix (Campra: Tancrède) és Ernestine Hill (Boyd: Daisy Bates at Ooldea). Azóta Audrey Magyarországra költözött, ahol a 2016-17-es évadban a Magyar Állami Operaházban debütált Gryllus Samu Két nő című vokálszínházi művében. Debütálása az OperaTrezor által a Magyar Állami Operaház 200 éves jubileuma alkalmából kiadott felvételen is szerepelt, ugyanebben az évadban énekelte Mimì-t (Puccini: Bohémélet) és Berta-t (Rossini: A sevillai borbély) a Művész Szimfonikus Zenekarral. A 2019 - 2020-as évadig szólistaként az Állami Operaház turistaprogramjában szerepelt. 

Szabadúszóként Audrey számos együttessel, többek közt a Szolnoki, az Alba Regia és a Művész Szimfonikus Zenekarral dolgozott. Repertoárját újabb és újabb szerepekkel bővíti: Micaëla / Frasquita (Carmen), Cio-Cio-San (Pillangókisasszony), Despina (Così fan tutte), Serpina (La Serva Padrona), Gilda (Rigoletto). A 2022-2023-as évadban a Rost Andrea Alapítvány meghívott művészeként Mozart Figaro házassága című művében a Grófnő szerepében volt látható a Zeneakadémia Solti Termében és a VeszprémFesten. Audrey a kritikusok elismerését kapta a Győri Balettel a Peer Gynt bemutatójában nyújtott alakításáért, ahol Solveig szerepét énekelte. Kéringer Lászlóval (tenor) és Pataki-Tóth Orsikával (gitár/szoprán) alapító tagja a Trio Laudor együttesnek. Koncert repertoárját J. S. Bach műveivel, a H-moll misével és a Kávékantátával tovább bővítette, továbbá Duemila szerepét énekli Szalai Katalin Interludi című operájában. Esterházy, Kuhnau, Wolf Péter és Charpentier műveiben is szóló szerepeket énekel, és örömmel készül számos koncertre nagyszerű kamarapartnerekkel, melynek egyik fénypontja lesz visszatérni a Csigó Art Fest-re Tóth-Vajna Zsomborral.

]]>
<![CDATA[„Az életem a zongora” ZONGORAKONCERT ]]>https://www.csigomalom.com/post/az-eletem-a-zongora-zongorakoncert6631de54e81005e3dfa776fdThu, 21 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. július 06., szombat, 19:00-21:00


Közreműködik Boros Misi Junior Prima- és a Magyar Klasszikus Zene Ifjú Nagykövete díjas zongoraművész. A koncerten  Bach, Mozart, Beethoven, Mendelssohn és Liszt Ferenc művek hangzanak el. Boros Misi műsorvezetőként a közönséget is bevonja az előadás keretében.


Szalonprogram: borkóstoló a Bakos Pincészet kínálatából, kötetlen beszélgetés, dedikálás.


Belépőjegy: 4.500 forint.






Boros Misi zongoraművész, akit a nagyközönség 2014-ben csodagyerekként ismert meg, 2003 április 11-én született Pécsett. 

Négyéves kora óta minden szabadidejét a zongora mellett tölti. Zenei tanulmányait hatéves korában kezdte, nyolcéves korától a Müncheni Zene- és Színházművészeti Főiskola Különleges Tehetségek Osztályának hallgatója. 

Miután 2014-ben megnyerte a Virtuózok című televíziós komolyzenei tehetségkutató első évadát, 11 évesen felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Rendkívüli Tehetségek Osztályába. 2017-től Bogányi Gergely zongoraművész a mentora.

A hazai sikerein kívül nyert zongoraversenyt Rómában, Milánóban és Párizsban is. Tizenhét éves korára már több mint 300 koncerten lépett fel, több mint 20 zenekarral és karmesterrel Európa, az Egyesült Államok és Távol Kelet legrangosabb koncerttermeiben.

Fontos számára a klasszikus zene szélesebb körben való megismertetése. A Papp László Sportarénában,  a Virtuózokkal közösen tartott koncertjén 5.000-en voltak jelen, Kínában, Sencsenben 40.000-es publikum előtt képviselte a magyar kultúrát. Az élő közvetítést az interneten 400 millióan követték.

Tehetségét számos díjjal ismerték el. Az egyik legrangosabb szakmai méltatója Vásáry Tamás zongoraművész, aki szerint "...Misiből tényleg egyike a legnagyobb művészeknek lesz, akikről tudunk."

A sajtó " a zongora hercege" címmel illette. Boros Misi kedves kisugárzása, elragadó személyisége is része annak, hogy hallgatói első pillanattól a szivükbe zárták.

Ebben az évben, 2023 évi itteni első fellépését követően, második alkalommal találkozhat vele a Csigó Malom közönsége. Az idei koncert keretében,  zongorajátéka mellett, műsorvezetőként is közvetlen kapcsolatot teremt a résztvevőkkel.


]]>
<![CDATA[„Varázslatos fuvola” - FUVOLAEST ]]>https://www.csigomalom.com/post/varazslatos-fuvola-fuvolaest6631eaf2bd4292b7eea8b550Tue, 19 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. július 13., szombat, 19:00-21:00


Közreműködik Drahos Béla Liszt Ferenc-díjas fuvolaművész, karmester, habilitált egyetemi tanár és tanítványa, Háromszéki Ágota fuvolaművész.

Zongorán kísér Vasvári Tamás zongoraművész.

Zenei házigazda Mácsai János zenetörténész.


Műsor:

J.S. Bach: E-dúr szonáta BWV 1035

J.S. Bach: G-dúr triószonáta BWV 1038

W.A. Mozart: D-dúr duó Op. 75

F. Schubert: Bevezetés és variációk az Elszáradt virágok című dal témájára D.802

F. Doppler: Fantaisie Pastorale Hongroise Op.26

Fantaisie sur des motifs hongrois, Op.35


Szalonprogram: borkóstoló a Hóbor Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, dedikálás.

Belépőjegy: 4.500 forint.




Vasvári Tamás zongoraművész / Háromszéki Ágota fuvolaművész / Drahos Béla fuvolaművész


Drahos Béla fuvolaművész és karmester szakmai életútja,  kiemelkedő tehetsége révén,  átível mind a hazai, mind a nemzetközi komolyzene területén. 

Nyolcéves kora óta fuvolázik. Pályája során különböző zenekarokban és színházi előadásokban működött közre. Ifjú korától kezdődően meghatározó szerepet töltött be fuvolaművészként a hazai komolyzenei életben.  A Magyar Állami Operaház első fuvolásaként és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szóló fuvolistájaként ismerte meg itthon a  komolyzene közönsége, de fellépett a világ legrangosabb koncerttermeiben Londontól New Yorkon át Tokióig. 

Karmesterként is széleskörű karriert tudhat maga mögött. Többek között 1993-ban a Magyar Állami Hangversenyzenekar szóló fuvolistája és Kobajashi Ken-Ichiro karmester asszisztense.

Zeneoktatói szerepe is kiemelkedően fontos helyet tölt be a következő generáció nevelésében, tehetségük kibontakoztatásában.

Ez évben második alkalommal találkozhat Drahos Bélával a Csigó Malom közönsége a "Mesterek és tanítványok" sorozat keretében, amikor egyik növendékével, Háromszéki Ágotával közös koncerten hallgathatjuk őt. Zongorán kísér Vasvári Tamás zongoraművész.

Az Est zenei házigazdája Mácsai János zenetörténész, aki korabeli neves mesterekről és ismert tanítványaikról is beszél a műsorvezetés keretében.

]]>
<![CDATA[Fókuszban a fiatalok - Balázs János mentoráltjainak koncertje]]>https://www.csigomalom.com/post/fokuszban-a-fiatalok-cziffra-fesztival6631ef90131b35f9a68931baMon, 18 Mar 2024 08:38:35 GMTcsigoartfest2024 július 19., péntek, 19:00-21:00


Közreműködik: Trio Opus One - Maryia Trepashka (hegedű), Donáczi Cseperke (gordonka), Kepes Olivér (zongora)


Műsor: Sosztakovics: 2. (e-moll) trió, Mendelssohn: 2. (c-moll) trió


Három fiatal tehetség, Balázs János zongoraművész pártfogoltjainak előadásában szólal meg két legendás, hegedűre, csellóra és zongorára komponált trió, melyeket szinte pontosan száz év választ el egymástól. Mendelssohn a kor ünnepelt hegedűművészének, Louis Sphornak dediálta 1845-46-ban komponált művét, mely egyben Fanny Mendelssohn 40. születésnapi ajándéka is volt. A darab sokáig nem tudta felülmúlni az 1839-ben elkészült I. (d-moll) trió által kiváltott lelkesedést és elismerést, - Schumann egyenesen a korszak legsikerültebb mesterművének tartotta azt - később azonban Brahms mellett maga Schumann is felfedezte magának a mű értékeit, amit később mindketten fel is használtak saját kompozícióikban. Sosztakovics 1943-ban kezdett bele második triójának megírásába, melynek hangulatát Ivan Szollertyinszkij neves gondolkodó, színház- és zenetudós korai halála határozta meg. Levelei tanúsága szerint Sosztakovics úgy érezte, soha többet nem lesz képes egyetlen hangot sem papírra vetni, végül azonban arra jutott, hogy barátja emlékének kell szentelnie készülő művét. A nehezen születő nagyívű kamaramű később hatalmas siker lett, melyről szinte azonnal felvétel is készült, sőt a Sztálin-díjat is meghozta a zeneszerzőnek.

Szalonprogram: borkóstoló a Tibor Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, ismerkedés az előadóművészekkel.


Belépőjegy: 3.500 forint.

Az esemény a Csigó Malom Kulturális és Művészeti Központ Alapítvány valamint a Cziffra Fesztivál együttműködésében valósul meg.

www.cziffrafesztival.hu

Támogató: Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt, Miniszterelnökség 



]]>
<![CDATA[„VISSZATEKINTŐ” - Dés László Szerzői Est]]>https://www.csigomalom.com/post/visszatekinto-des-laszlo-szerzoi-est6631f2c89d0a60169f5d792aFri, 15 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. július 20., szombat, 19:00-21:00


Az idei koncert alkalmával Dés László Kossuth-, Liszt Ferenc-, Prima Primissima díjas zeneszerző, előadóművész  a korábbi évekhez hasonlóan saját szerzeményei születésével kapcsolatos történeteket, kulissza titkokat is megoszt a jelenlévőkkel, saját előadásával illusztrálva azokat. Dés László dalaival a hazai zenei élet rendkívül széles palettáján találkozhattunk az elmúlt évtizedekben a komolyzenétől, a filmzenén keresztül a jazz formációkon át a színpadi művekig. A koncertet követően Dés László a jelenlévők kérdéseire is válaszol, lemezeit dedikálja.


Zenei házigazda : Veisz Gábor, a Bartók Rádió szerkesztő-műsorvezetője.


Szalonprogram: borkóstoló a Káli Kövek Borászat kínálatából, kötetlen beszélgetés.


Belépőjegy: 4.500 forint.



]]>
<![CDATA[KAMARAKONCERT - Egyedi hangzások Schlanger Tamással és a Sonus Cordis vonósokkal.]]>https://www.csigomalom.com/post/kamarakoncert-egyedi-hangz%C3%A1sok-schlanger-tam%C3%A1ssal-%C3%A9s-a-sonus-cordis-von%C3%B3sokkal6631f9af3ea1ddba69809cfcWed, 13 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. július 26., péntek, 19:00-21:00


Közreműködik Schlanger Tamás ütőhangszeres művész marimbán és a Sonus Cordis Kvartett tagjai. Műsoron Bach és Debussy művek, Oliver Messiaen átíratok, valamint Andi Akiho, kortárs amerikai zeneszerző darabjai.


Szalonprogram: borkóstoló a Büttner Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, dedikálás.


Belépőjegy: 4.500 forint.



Schlanger Tamás a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végzett ütőhangszer szakon, majd az Óbudai Danubia Zenekar és a Magyar Állami Operaház Zenekarának timpanistája lett. A zenekari játék mellett egyre inkább a kamarazene felé fordult és jelenleg is több nemzetközi kortárszenei formációval dolgozik. Rendszeres fellépője az Ostravska Banda és a Quasars Ensemble koncertjeinek, emellett közreműködik az Insomnio Ensemble és a MIKAMO Közép-Európai Kamarazenekar hangversenyein. Jelenleg az UMZE Kamaraegyüttes tagja, de rendszeresen csatlakozik az Amadinda Ütőegyütteshez is.


A Sonus Cordis (Szívhang) együttest Krulik Eszter Artisjus-díjas hegedűművész alapította 2019-ben. Az együttes tagjai szívükön viselik a kortárs zene sorsát, rendszeresen mutatnak be új műveket, de nyitottak a különböző korok és stílusok közötti átmenetre is. Rendszeresen játszanak Budapest fontos helyszínein, 2022-ben pedig elnyerték a Filharmónia Végh Sándor ösztöndíját. Programjaikon változatos összeállításokban játszanak: duó formációtól egészen a kamarazenei létszámig ki tudnak bővülni. 

A bemutatásra kerülő változatos műsor, a különleges hangszerelés és az érintés tematika mind elősegíti a régi zene és a kortárs zene közötti határok elmosódását, a tematika pedig olyan keretbe foglalja a koncerten elhangzó műveket, amely által máshogy gondolkodhatunk mind a kortárs, mind a XX. századi zenéről.


Forrás: Papageno

Szerző: Pál-Ádány Rebeka -2024 május 6.



]]>
<![CDATA[IFJAK A DOBOGÓN - Csermák Éva hegedűművész és növendékei]]>https://www.csigomalom.com/post/ifjak-a-dobogon-csermak-eva-hegedumuvesz-es-novendekei66327f0fd6233797028991feTue, 12 Mar 2024 18:43:59 GMTcsigoartfest2024. július 27., szombat, 19:00-21:00


„IFJAK A DOBOGÓN” címmel koncert a IV. Hegymagasi Nemzetközi Hegedű Kurzus keretében Csermák Éva, Berlinben élő és oktató hegedűművész szervezésében.


Közreműködnek Csermák Éva hegedűművész és növendékei.


Szalonprogram: borkóstoló a Horváth Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, ismerkedés a közreműködőkkel.


Belépőjegy: 2.000 forint.





Borítókép: Csermák Éva tanítványaival - archív fotó 2022-ből.

]]>
<![CDATA[JÁVORKAI EST „Virtuóz varázslat hegedűn, gordonkán és zongorán”]]>https://www.csigomalom.com/post/j%C3%A1vorkai-est6632811d7952fb7770bbcd66Fri, 08 Mar 2024 18:55:46 GMTcsigoartfest2024. augusztus 03., szombat, 19:00-21:00


JÁVORKAI EST „Virtuóz varázslat hegedűn, gordonkán és zongorán” címmel koncertet ad a Bécsben élő, győri származású virtuóz vonós testvérpár, Jávorkai Sándor hegedűművész és Jávorkai Ádám gordonkaművész.

Zongorán kísér Sánta Beatrix zongoraművész. Mindhárman az MMA ösztöndíjasai.


A Jávorkai Fivérek kisgyerek koruktól kezdődően Bécsben tanultak és szereztek előadóművészi és zeneművészeti doktori diplomát, ahol egymást követő két évben - külön - külön-, külföldi állampolgárokként elsőkként nyerték el az „Év Ifjú Művésze” kitüntető címet és kaptak számos elismerést az osztrák államtól. A világ nagyszínpadairól hazatérve 2014-től kezdődően állandó fellépői a Csigó Malomban szervezett komolyzenei koncertsorozatnak. Virtuóz előadói zsenijükkel minden alkalommal elvarázsolják a rajongóikat. Világcsúcs is kapcsolódik nevükhöz. 55 másodperc alatt játszották el egy lemezfelvétel alkalmával Rimszkij-Korszakovtól „A dongó”-t.

Szalonprogram: borkóstoló a Borbély Családi Pincészet kínálatából, kötetlen beszélgetés, dedikálás

Belépőjegy: 4.500 forint.



]]>
<![CDATA[Klasszikusok a világ körül ]]>https://www.csigomalom.com/post/klasszikusok-a-vilag-korul6632839462de20e3a9934567Tue, 05 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. augusztus 07., szerda, 19:00- 21:00


„Klasszikusok a világ körül”  címmel koncert a Rákász Gergely Alapítvány mentor programja keretében, amelyen ifjú tehetségek mutatkoznak be a Csigó Malom közönsége előtt.  Dénes Dorottya gordonkán, Kiss Péter harmonikán, Szigeti Bence gitáron játszik klasszikus műveket. A trió a koncert keretében különböző nemzetiségű zeneszerzők klasszikus darabjai segítségével zenei világkörüli utazásra invitálja a közönséget.

A közel 75 perces műsorban elkalandozunk Németországba, Spanyolországba, Brazíliába, de nem marad ki Magyarország sem. A trió mottója Karl Julius Webertől származó idézet:  „A zene az igazi világnyelv.”


MŰSOR:

Bartók Béla : Román népi táncok 

Sosztakovics: 2. Keringő

Maximo Diego Pujol: Nubes de Buenos Aires

Mario Castelnuovo-Tedesco: Capricho De Goya- No hubo remedio

Heitor Villa-Lobos: Bachianas brasileiras


Szalonprogram: borkóstoló a Kőróka Pince kínálatából, kötetlen  beszélgetés, ismerkedés a közreműködőkkel.


Belépőjegy: 3.500 forint.





A klasszikus zene létjogosultsága mindig is megkérdőjelezhetetlen lesz, minden ember számára. Ott van a mindennapjainkban - és nem csak a koncerttermekben! Hisz ki ne találkozott volna már Mozart valamely művével egy liftben történő utazás során, vagy épp Bach d-moll toccata és fúgájával egy megcsörrenő telefon hallatán; jól ismerjük az Európai Unió himnuszát is, amely Beethoven utolsó szimfóniájának negyedik tételéből merít (Örömóda), de a “Tom és Jerry” című rajzfilmsorozat ikonikus jelenete sem születik meg, ha Liszt Ferenc nem írja meg a II. Magyar rapszódiát. Sokszor azonban megfeledkezünk arról, hogy milyen sokszínű is ez a műfaj, és az előbb említett nagy, közép-európai zeneszerzőkön kívül még rengeteg fantasztikus zeneszerző munkálkodott a világ számos pontján.

A három fiatal művész - Dénes Dorottya, Kiss Péter és Szigeti Bence - koncertsorozatának célja, hogy különböző nemzetiségű zeneszerzők darabjainak segítségével megismerjük a klasszikus zene legszebb oldalait egy világ körüli utazás keretein belül. A közel 75 perces műsorban elkalandozunk többek között Németországba, Spanyolországba, Brazíliába, de nem marad ki természetesen szeretett hazánk, Magyarország sem.

Legyen Ön is részese ennek a különleges zenei barangolásnak! Ismerjük meg együtt azt a nyelvet, amit a föld minden pontján megértenek: a zene nyelvét. Mert ahogy Karl Julius Weber mondta: “A zene az igazi világnyelv”!


Dénes Dorottya - gordonka / Kiss Péter - harmonika / Szigeti Bence - klasszikus gitár


Dénes Dorottya


A fiatal gordonkaművész 5 évesen hallotta először testközelből a cselló hangját, azóta töretlen a hangszer iránti szerelme. A marosvásárhelyi Művészeti Líceumban kezdte tanulmányait, majd 11 éves korától, öt éven át Pető Áron gordonkaművész keze alatt sajátíthatta el a cselló rejtelmeit, elmondása szerint az egyik legmeghatározóbb időszaka a zene terén ez volt, hiszen neki köszönhetően tapasztalhatta meg, hogy nem csak a hangszer, de az ember minden porcikája dalra fakad, ha a saját népe zenéjét muzsikálja el. Ennek okán saját műveket komponál gordonkára, amelyekben fellelhető Erdély lelke, hiszen gyökerei kiemelten fontosak számára. Magyarországi országos versenyeken számos arany minősítésben, valamint Nívó Díjban részesült, amelyeknek köszönhetően alkalma volt 12 évesen a Bartók rádióban is koncertet adni. Középiskolai végzettségét a Plugor Sándor Művészeti Líceumban végezte, Sepsiszentgyörgyön Onczay Zoltán tanítványaként. Jelenleg a győri Széchenyi István Egyetem hallgatója, anyaországi művészektől tanul és építi zenei pályáját.


Kiss Péter


A baracsi születésű harmonikaművész Dunaújvárosban, a Sándor Frigyes Zeneiskolában kezdte tanulmányait Juhos Melinda tanárnőnél. Innen 2016-ban sikeresen felvételizett a Pécsi Művészeti Gimnáziumba, ahol Kéméndi Tamás tanítványa lett. 2020-ban felvételt nyert a firenzei Luigi Cherubini Konzervatóriumba, ahol 2023-ban sikeres BA (bachelor) diplomát szerzett Ivano Battiston professzor kezei alatt. Jelenleg az előbb említett intézmény tanulója a mesterképzésen. Fiatal kora ellenére már olyan helyeken mutathatta meg tudását, mint a Virtuózok tehetségkutató műsor, a pécsi Kodály Központ, de játszott már Szerbiában, Horvátországban, Csehországban, Olaszországban és Oroszországban is. Több hazai és nemzetközi versenyen ért el dobogós helyezést, ezek mellett 2016-ban Nívódíjat, 2019-ben pedig Rotary Díjat, valamint szülőfalujában Ifjúsági Kitüntető Díjat vehetett át. 2023-ban a magyar harmonikás élet támogatásáért és a hangszer széles körű népszerűsítéséért Baranya Megyei Harmonikás Nívódíjat kapott. Szóló karrierje mellett számos alkalmi és állandó kamarazenei formációkban dolgozik itthon és Olaszországban egyaránt - bármilyen felállásról is legyen szó, Péter célja mindig is ugyanaz lesz: a minőségi és igényes zene hirdetése, mindezt a harmonikán, egy olyan fantasztikus hangszeren, amelynek a zenei életben betöltött szerepét a lehető legmagasabb szintre szeretné emelni.


Szigeti Bence


2001-ben Komlón született. Első gitártanára Sára Erika volt, a pécsi ANK Művészeti Iskolában. Már zeneiskolás korában is rengeteg versenyen vett részt, ahol rendre 1., 2. helyen végzett. 2016-ban Straub Tamás és Tóth Álmos kezei alatt már a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium tanulójaként folytatta tanulmányait. 2020-ban sikeresen felvételt nyert a Zeneakadémia gitár tanszakára, ahol Csáki András irányítása alatt folytatta tanulmányait. 2022 szeptemberétől 2023 júniusáig Erasmus ösztöndíjjal a lille-i ESMD hallgatója lehetett, napjaink egyik legelismertebb gitárművészének, Judicael Perroy-nak az osztályában. Tanulmányai során rengeteg hazai és nemzetközi versenyen szerepelt sikeresen. Az évek során rengeteg hazai és nemzetközi gitárfesztiválon is részt vett, melyeken lehetősége volt testközelből hallani, majd kurzusokon együtt is dolgozni a világ legnagyobb szaktekintélyű gitárművészeivel. A versenyek és kurzusok mellett, 2019-től a Pécsi Nemzeti Színház, "A fizikusok" c. előadásában is szerepelt, valamint már többször lehetősége volt koncerten játszani a pécsi Kodály Központban. 2019-ben az a megtiszteltetés érte, hogy a gitárirodalom talán leghíresebb művét, Rodrigo Aranjuez-i gitárversenyének 2. tételét adhatta elő a Pannon Filharmonikusok zenekarral, Vass András vezényletével.

Mindhárman a Rákász Gergely Alapítvány mentoráltjai.


https://www.rakaszgergely.hu/rakasz-gergely-alapitvany


Támogató: Kissrentacar Autókölcsönző

]]>
<![CDATA[KAMARA EST - „Lírai Szvit” címmel]]>https://www.csigomalom.com/post/lirai-szvit-kamara-est663289f82fae59bbe0ddde1bSun, 03 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. augusztus 09., péntek, 19:00-21:00


KAMARA EST  „LÍRAI SZVIT” címmel.

Közreműködik a Chaos String Quartet (Ausztria) a Kreatív Európa által támogatott MERITA projekt keretében. A kvartett tagjai: Susanne Schaffer, hegedűművész, Eszter Kruchió, hegedűművész, Sara Marzadori, brácsaművész, Bas Jorgen, gordonkaművész.

 

A koncert keretében Albert Berg „Lírai Szvit” című művét hallgathatja meg a Csigó Malom közönsége, amely a XX. századi vonósnégyes irodalom egyik kiemelkedő jelentőségű alkotása. A koncertélményt bécsi festmények és enteriőrök vetítése egészíti ki.









Szalonprogram: borkóstoló a Von Beőthy Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, ismerkedés az előadóművészekkel.


Belépőjegy: 4.500 forint.





]]>
<![CDATA[KAMARA EST „A romantika jegyében Schuberttől Anton Stepanovich Arenskyig”]]>https://www.csigomalom.com/post/kamara-est-a-romantika-jegyeben66328d764bb86a8d97c5c49dFri, 01 Mar 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. augusztus 10., szombat, 19:00-21:00


KAMARA EST „A romantika jegyében Schuberttől Anton Stepanovich Arenskyig”címmel.


Közreműködik Csermák Éva hegedűművész, Rohmann Ditta gordonkaművész, Németh András zongoraművész.

A trió ebben a formációban, Csermák Éva szervezésében 2023-ban a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa  Kultháló Program keretében mutatkozott be a Csigó Malomban. Ebben az évadban közös fellépésük folytatásként kerül sor kamarakoncertjükre  ugyanitt.


Szalonprogram:  borkóstoló a Gilvessy Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés.


Belépőjegy. 4.500 forint.





Csermák Éva Berlinben és Hegymagason élő hegedűművész, a Balaton-felvidék komolyzenei életének egyik meghatározó szervezője és egyénisége. Egyéni és izgalmas előadói stílusú játékát sokszor méltatták a hazai és nemzetközi színpadokon.

1973-ban született Dunaújvárosban. Zenei tanulmányait a kecskeméti Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában végezte, majd a salzburgi Mozarteumban szerzett hegedűművészi diplomát. Mesterkurzusokon neves mestereknél tökéletesítette tudását. Számos zenekarban játszott, mint a Mozarteum Orchester Salzburg, Camerata Salzburg, Budapesti Fesztiválzenekar. 2002-2007 között a Deutsche Kammerakademie szólamvezetője, 2010 óta a berlini nagyzenekarok, mint a Staatsoper, Konzerthausorchester rendszeres résztvevője.

2001-ben Csalog Gáborral megalapította a Hegymagasi Zenei Napok kamarazenei fesztivált, mely éveken keresztül a régió kiemelkedő komolyzenei eseménye volt.

2017 óta a Csigó Art Fest állandó vendégművésze.

Tagja volt a Berlin-Budapest vonósnégyesnek, de az alternatív jazz műfajában is egyre többször fellép.

Jelenleg a berlini Leo Kestenberg Zeneiskola docense.

Rohmann Ditta Junior Prima-díjas magyar gordonkaművész 1983-ban született Budapesten. Zenei tanulmányait 1993-1994 között az Egyesült Királyságban, a Boston New England Conservatoryban, 1995-2005 között Budapesten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte. Kitüntetéses diplomát szerzett 2005-ben a budapesti, majd 2007-ben és 2008-ban a baseli Zeneakadémián. Számos Tv. és rádiófelvétel készült vele. Koncertezett már Európa több országában, az Amerikai Egyesült Államokban és Japánban is. 

Repertoárja a barokktól napjaink zenéjéig ível.

A Csigó Malomban már több alkalommal hallgathattuk a játékát. 

]]>
<![CDATA[„Küldetéses asszonyok” - ZENÉS PÓDIUMSZÍNPADI ELŐADÁS ]]>https://www.csigomalom.com/post/kuldeteses-asszonyok663295491722321745208695Fri, 01 Mar 2024 20:20:51 GMTcsigoartfest2024. augusztus 16., péntek, 19:00-21:00


ZENÉS PÓDIUMSZÍNPADI ELŐADÁS „Küldetéses asszonyok” címmel a tapolcai Főnix Színjátszó Egyesület művészei előadásában.

A darab írója és rendezője N. Horváth Erzsébet szavait idézem: „A színdarab főszereplői olyan asszonyok, akik valójában soha nem voltak főszereplők. Ők tudatosan férjük, párjuk hátterében, árnyékban  maradtak, azonban vallották,

hogy az nem lemondás volt a részükről. Batsányi János élete és művészete Baumberg Gabriellával, Kisfaludy Sándoré Szegedy Rózával, Egry József festőművészé Pauler Juliskával, Nagy Endre Afrika-vadászé Beretz Katalinnal lett teljes. Társuk mellé álltak, hogy támaszuk, segítőik legyenek.”

A darab zeneszerzője Bock Attila, Márió énekes és Román Iván hegedűművész.

A főszerepben Kása B. Timeát, Torma Tamást, Csehné Nagy Elvirát, Cseh Gyulát, Mejlinger Anitát, Bokkon Gyulát, Réwész Dávidot láthatja a közönség.


Szalonprogram: borkóstoló az Istvándy Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, ismerkedés az előadóművészekkel.


Belépőjegy: 4.500 forint.



]]>
<![CDATA[GITÁRKONCERT Beethoventől–Lawallig]]>https://www.csigomalom.com/post/gitarkoncert-beethoventol-lawallig66328eb93072037c3ccb781bTue, 27 Feb 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. augusztus 24., szombat, 19:00-21:00


Georg-Friedrich Lawall nemzetközi hírű gitárművész klasszikus művek átirataiból és saját kompozícióiból összeállított műsorral mutatkozik be a Csigó Malom közönsége előtt.

A „hangvarázslónak” is nevezett művész 1973-óta játszik nagy sikerrel gitáron, vihuelán és szitáron. Játékával mindig lenyűgöző élményt szerez a résztvevőknek. A klasszikus művekből és saját szerzeményekből összeállított műsor népszerű stílusokat is magában foglal. Meglepetésvendégek és videó felvételek vetítése teszik teljessé a portrét. Lawall két éve él a Kis Balatonon. Művei: szimfóniák, oratóriumok, operák, kamarazenei szerzeményei megtekinthetőek többek között a You Tube-on, CD-n, kottákban és kiadványokban.


Szalonprogram: borkóstoló a Horváth Pince kínálatából, kötetlen beszélgetés, dedikálás.


Belépőjegy: 3.500 Ft.



]]>
<![CDATA[MÁRTA ISTVÁN SZERZŐI EST ]]>https://www.csigomalom.com/post/marta-istvan-szerzoi-est66329d05e0fe99892197dc07Sun, 25 Feb 2024 23:00:00 GMTcsigoartfest2024. augusztus 30., péntek, 19:00-21:00


Márta István  Erkel Ferenc- díjas zeneszerző saját alkotói élet útjába nyújt betekintést egy-egy zeneműve bemutatásával, a művek születésének történetét is felidézve. Márta István alkotói munkásságán túl az elmúlt több mint három évtizedben igen sokoldalú kultúra szervező tevékenységével járult hozzá Magyarország kulturális turizmusának felpezsdítéséhez. 

 

Pódiumbeszélgetés keretében, videó felvételek vetítése kíséretében minderről és további terveiről hallgathatjuk Őt. Műsorvezető és a pódiumbeszélgetés moderátora Kovács Géza, művészeti menedzser, a hazai komolyzenei élet meghatározó személyisége.


Borítókép: Magyar Hírlap/Hegedűs Róbert


Szalonprogram: borkóstoló a Káli Kövek Borászat kínálatából, kötetlen beszélgetés a közreműködőkkel.


Belépőjegy: 3.500 forint.




]]>
<![CDATA[KÉPZŐMŰVÉSZET / GÁBOR ÁRON]]>https://www.csigomalom.com/post/kepzomuveszet-gabor-aron6643685764cee60f1e9dbf5fWed, 21 Feb 2024 23:00:00 GMTcsigoartfestÁLLANDÓ KIÁLLÍTÁS - Megtekinthető naponta 10:00-17:00 között.

A kiállításra a belépés ingyenes.



AJÁNLÁS


Gábor Áron festőművész (Budapest, 1954 augusztus 2.) a hazai és nemzetközi kortárs képzőművészeti élet kiemelkedő jelentőségű alkotója.

Munkássága igen sokrétű. Elsősorban festőként és grafikusként ismert, de szobrászként, performerként, valamint videó-művei és installációi révén is jelen van az 1980-as évektől kezdődően a művészeti életben.


2023-ban Budapesten a Műcsarnokban egy átfogó -három termet betöltő-  tárlaton találkozott a nagyközönség Gábor Áron négy évtizedes alkotói munkássága keresztmetszetével.

Művei színvilágukkal is üzenetet hordoznak. Az absztrakció eszköztárával készült lírai hangvételű festményeitől a filozófiai tartalmú alkotásain át az igen szuggesztív energiákat közvetítő nagyméretű festményekig találkoztam műveivel a badacsonytomaji és budapesti műtermében.


Múlt évben a Veszprém-Balaton Európa Kulturális Fővárosa rendezvénysorozata keretében a Csigó Malomban kiállított alkotásai 2024-ben is megtekinthetőek galériánkban.

2018-tól kezdődően a Csigó Malom Kulturális és Művészeti Központ Alapítvány Kuratóriumának tagja, képzőművészeti kurátora.

Életpályája, munkássága megtekinthető honlapján: www.gabor-aron.hu


Bartunek Katalin

Kuratóriumi elnök, művészeti vezető

Csigó Malom Kulturális és Művészeti Központ Alapítvány

Gyulakeszi, 2024 május 20.

]]>
<![CDATA[KÉPZŐMŰVÉSZET / G. HELLER ZSUZSA]]>https://www.csigomalom.com/post/kepzomuveszet-g-heller-zsuzsa66436a2f1272ab2e142ef596Mon, 19 Feb 2024 23:00:00 GMTcsigoartfestÁLLANDÓ KIÁLLÍTÁS - Megtekinthető naponta 10:00-17:00 között.

A kiállításra a belépés ingyenes.



AJÁNLÁS


G. Heller Zsuzsa (Budapest, 1953 szeptember 27.) kezében az agyag életre kel, megszólal és üzenetet hordoz. Alkotásai a szobrászművész formateremtő világától a keramikusművész funkcionális tárgyaiig igen széleskörű ívet ölelnek át. Művészetét néhány egyéni téma visszatérő motívumai jellemzik. A Bábel sorozat, a Tenger emlékei, a kisplasztikák mondanivalójukkal és sajátos formavilágukkal harmonikus egységet teremtenek az adott tematikán belül.


G. Heller Zsuzsa az "emberléptékű" tárgyaktól a nagyméretű kerámia alkotásokig kültéri szobrokat és szökőkutakat is készített. Életművében kiemelkedő jelentőségű az "Életvonal -Az elmentek emlékére" című installációja, amellyel a holokauszt áldozatainak állít rendhagyó, művészi megjelenésű emléket.


Az installációról készült videója,  kerámia és porcelán alkotásai megtekinthetőek honlapján: www.heller-zsuzsa.hu


A Csigó Malomban 2016-tól kezdődően állandó kiállítása keretében ismerkedhetnek meg G. Heller Zsuzsa művészetével a galériánk látogatói.

2018-tól a Csigó Malom Kulturális és Művészeti Központ Alapítvány Kuratóriumi tagja, képzőművészeti kurátora.


2024. május 8.- június 4. között G. Heller Zsuzsa alkotásai Budapesten a KAS Galériában "Rejtélyes intuíciók" című egyéni kiállításán tekinthetőek meg.


Bartunek Katalin

Kuratóriumi elnök, művészeti vezető

Csigó Malom Kulturális és Művészeti Központ Alapítvány

Gyulakeszi, 2024 május 20.

]]>